mobilya-ustasi-kimdir

Mobilya Ustası Kimdir? Görevleri Nelerdir?

Mobilya ustası kimdir, ne iş yapar, görevleri nelerdir gibi tüm sorulara yanıt bulmaya çalıştık. Bu pozisyonla alakalı tüm sorular içerikte gizli! 

İçindekiler

 

Mobilya Ustası Kimdir?

Mobilya ustası, tahta, odunların yontularak, şekillendirilerek günümüz sandalye, mobilya, masa gibi en çok kullanılan araçları üreten kişilerdir. Marangozlar, imalat ve üretim yerlerinde en çok aranan personeller arasında yer almaktadır. Birçok mobilya markasının kıyasıya yarıştığı günümüz çağında en iyi ve en kaliteli mobilyaları, masaları, dolapları üretmek ve pazarlamak için kıyasıya yarış içerisindedir. Hal böyle olunca usta ellere büyük iş düşmektedir. Beden yükünün ve el emeğinin en en fazla olduğu pozisyonlardan biridir.

 

Mobilya Ustası Ne İş Yapar Görevleri Nelerdir?

Bu alanda sanatkâr ve zanaatkâr olarak görev yapan ustalarımızın çeşitli görevleri bulunmaktadır. Araç gereçleri ve beden gücünü kullanarak tahta, odun vb. malzemelerin yontularak şekillendirilmesini sağlar. Günümüz eşyalarının sandalye, masa, koltuk gibi ihtiyaç duyduğumuz eşyaların kullanıma hazır hale getirilmesini sağlarlar. İstenilen eşyaların istenilen modele uygun olarak tasarlamak başlıca görevleri arasında yer almaktadır.


Mobilya Ustalarında Aranan Nitelikler Nelerdir?

Mobilya ustalarında aranan en temel nitelik tecrübeli olmasıdır. İşverenlerin ilan yayınlarken aradıkları diğer nitelikler;

Araç-gereçleri iyi derece kullanabilmeleri,

Makine parkuruna iyi derecede hakim olmaları,

İstenilen eşyaların istenilen modele uygun olarak tasarlama becerilerine sahip olmak

 

İyi Bir Mobilya Ustası Nasıl Olunur?

Sektöre giriş yapmak için meslek edindirme kurslarında gerekli eğitimlere katılarak giriş yapabilirsiniz. Ayrıca fabrikalarda, marangozhanelerde, mobilya firmalarında iyi ustaların yanında gözlemleyerek tecrübe kazanabilirsiniz.

 

Mobilya Sektöründe Nasıl İş Bulabilirim?

Birçok mobilya alanında tanınmış firma sitemiz üzerinden personel arayışlarını gerçekleştirebiliyor. Mobilya iş ilanları bağlantımızı ziyaret ederek, tecrübeli veya yetiştirilmek üzere personel arayan firmaların ilanlarına göz atabilirsiniz.

Ayrıca arama motorlarına “mobilya iş ilanları” yazarak çeşitli kariyer sitelerinde üyelik oluşturarak cv bırakarak sonuç bekleyebilirsiniz.

Mobilya sektörüneki tüm iş ilanları için hemen bağlantıya tıklayarak açık işlere göz atın! 

https://www.isinizburda.com/mobilya-is-ilanlari

4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. İsinizburda.com, iş arayanlardan kayıt ve başvuru, ücret almamaktadır

©2000 - 2022

Tüm hakları saklıdır.