Nasıl İş Bulunur? Adım Adım İş Arama Yöntemleri

 

Adaylar iş ararken nasıl iş bulunur sorusunu sıklıkla sorarken araştırmalarını da bu yönde yapıyor. Bu içeriğimiz de size adım adım iş arama yollarından bahsediyor olacağız. İş ararken hangi yolları tercih etmelisiniz, süreci nasıl hızlandırabiliriz gelin birlikte inceleyelim.

 

İş aramak günümüz de zor ve zahmetli bir süreçtir. Bu süreci strese girmeden aşmanın çeşitli yolları bulunuyor. İş ararken bilinen yöntemleri ve yeni yöntemleri tercih etmelisiniz. Gazeteler, ilan siteleri, büyük firmaların kariyer sayfaları ve tabi ki İŞKUR. Daha fazla bekletmeden bu süreci nasıl değerlendirebiliriz, strese girmeden bu süreci nasıl yönetebiliriz hazırsanız birlikte başlayalım 😊

 

İÇİNDEKİLER

 

 


İş Arama Sürecini Hızlandıracak Adımlar

 

İş arama süreci gerçekten iş arayan adaylar için zordur. Bu süreci hızlandırabilecek çeşitli adımlar bulunuyor. Bu adımları iyi belirlemeli ve bu süreci rahatlatmalısınız. İş bulabilir miyim kaygısı ile yaşamayın. Nasıl iş bulacağım sorusu ile bu süreci yönetmeyin. Değerlendirebileceğiniz tüm kanalları kullanın. Unutmayın teknoloji hepimiz için büyük bir güç. Artık mobil cihazlarımız ile her bilgiye, her istediğimize anlık olarak ulaşıyoruz. Bu süreci çok rahat bir şekilde kolaylıkla atlatmanız artık mümkün.
 

Adımlara geçmeden tüm firmaların iş ilanlarına açıkça ulaşabileceğinizi, direk yetkililer ile görüşerek iş arayabileceğinizi biliyor muydunuz? Sitemiz vasıtası ile tüm ilanlara ulaşarak, yetkililer ile görüşerek iş başvurusu yaparak ve iş arayışlarınızı bugün sonlandırın. 3000’den fazla başvurabileceğiniz iş ilanı adayların başvurularını bekliyor. Hemen aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ederek ilanlara üye olmadan ulaşın, cv olmadan başvurun.

https://www.isinizburda.com/is-ilanlari

 


Birinci Adım: “Geleneksel Yöntemleri Kullanın”

Çevrenizde iş sahibi olan veya personel arayan şirket, kişi yada arkadaşlarınıza iş aradığınıza dair bilgiler verin. Tecrübelerinizi, iş durumunuzu belirterek aktif iş aradığınızı belirtin. Bu durum size iş arama sürecinizi daha başlatmadan size fırsatlar sunma olanağı sağlayacaktır. Bu şekilde kariyer yapan, iş öğrenen veya çok iyi şartlar çalışma imkanı sağlayan adaylar ile dolu.

 


İkinci Adım: “İnternetin Gücünü Kullanın”

Teknolojinin gelişmesi artık interneti daha aktif kullanmamıza ve aradığımız bilgilere anlık ulaşmamızı sağlıyor. Telefonlarımız ile günlük rutin işlerimizi rahatlıkla halledebiliyoruz. Peki öyle ise neden iş ararken bu süreci değerlendirmiyoruz? Nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Merak etmeyin bu süreci birlikte aşacağız.

 

Arama motorlarına çeşitli kelimeler yazarak birçok ilan sitesine artık ulaşabiliyoruz. Ülkemiz de yıllardır yayın yapan çeşitli kariyer siteleri bulunuyor. Bu sitelerdeki iş ilanlarını inceleyin. İlanlara başvuru yapın.
 

Bugün ülkemiz de 100.000 üzerinde aktif iş ilanı olduğunu ve şirketlerin ilan yayınladığını biliyor muydunuz?
 

İş arama motorlarına “iş ilanları” yazarak çıkan sitelerin iş ilanlarını inceleyin. Bildiğiniz markaların haricinde bilmediğiniz birçok markanın yer aldığını göreceksiniz. Bu sitelerdeki pozisyon ve ilinize hatta ilçenize göre iş aramaları gerçekleştirerek iyi hazırlanmış bir özgeçmiş ile ilanlara başvurun, emin olun çok kısa süre içerisinde başvurularınıza yanıt alacaksınız.

 

 

Her ne kadar gazetelerin devri yavaş yavaş geçse de hala aktif yüzlerce iş ilanı bulunuyor. İlanlara ulaşmak için gazete almanıza da gerek yok. Arama motorlarına gazetelerin isimlerini yazarak ilan sayfalarına göz atın. Tüm firmaların iletişim numaraları açık olarak yayınlanıyor. Firmaları arayarak iş başvurularını direk yetkililere yapabilirsiniz.

 

İsinizburda.com sitemizdeki tüm iş ilanların detaylarında şirket yetkililerinin iletişim numaralarının açık olarak yayınlandığını biliyor muydunuz?

 

Bugün birçok markanın (Arçelik, Getir, Trendyol, Hepsiburada, LCW, Defacto vb.) kariyer sayfalarında ilan yayınlandığını biliyor musunuz? Büyük markaların kariyer sayfalarına göz atın. Kendinize göre işin olup olmadığını görebilir ve ilanlara iyi hazırlanmış bir cv ile başvuru yapın.

 

 

Ülkemiz de istihdam ile en büyük mücadele veren şüphesiz ki İŞKUR’dur. Bulunduğunuz ilçelerdeki İŞKUR şubelerini ziyaret edin. CV doldurun ve beklemeye geçin. Mutlaka başvurunuza bir yanıt gelecektir.

Bugün İŞKUR’un sitesinde aktif 70.000 üzerinde mevcut iş ilanı bulunuyor!

 


Üçüncü Adım: “Sosyal Medyayı Kullanın”


 

Sosyal medya günümüzün en çok ziyareti tekrarlanan ağlarıdır. Ülkemiz de milyonlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor. İş aramanın sosyal medya ile ilişkisi ne sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim. Belki İnstagram, Facebook, Twitter gibi kanallar size uygun olmayabilir. Ama günümüz de Linkedin sosyal platformunun yalnızca istihdam üzerine olduğunu söylemekte fayda var. Mutlaka üye olun, güzel bir profil oluşturun. Tanıdığınız veya tanımadığınız kişilerle bir bağ kurun. Oluşturduğunuz özgeçmişinizi burada paylaşın. Ağınızdaki kişilere aktif iş arayışınızın olduğunu belirtin.

 

Bugün bu yöntem ile binlerce kişinin iş bulduğunu biliyor musunuz?

 

Bu içeriğimiz de iş arama sürecinizi hızlandırmanın yollarından ve adımlarından bahsettik. Bu adımları mutlaka kullanın. Emin olun iş arama sürecinizin hızlandığını ve kısa süre de iş bulduğunuzu fark edeceksiniz. Kullanabileceğiniz tüm kanallar, tüm adımlar girmiş olduğunuz bu durumdan çıkmanızı sağlayacak. Bu süreç zordur ancak bilmeyen için zorlu geçer. Bu süreci en basit hali ile sizinle paylaşıyoruz. Bu adımları takip ederek sürecin nasıl hızlandığını görebileceksiniz. En kısa süre de kariyer hedeflerinize yaklaşmanız dileklerimle. Sağlıcakla kalın.

 

İş ilanlarına nasıl başvurulur? Başvuru yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Bu soruların tüm cevabı için bu içeriğimizi mutlaka inceleyin.

 

Bu içeriğimizi faydalı buluyor musunuz? Sosyal ağlarınızda içeriğimizi paylaşarak daha fazla kişinin bu içeriği incelemelisini sağlayabilirsiniz!

 

Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.
Çerez politikamız için tıklayın.