İlan Yayın Şartları

İlan Yayın Şartlarımız

İsinizburda.com olarak istihdama destek olurken özellikle iş arayan adaylarımızın daha iyi ve nitelikli ilanlar ile karşılaşması için işverenlere yönelik ilan yayın şartları oluşturmaktayız.

 

İş ilanı ver formunu dolduran tüm işveren, firma, şirket sahipleri ve yetkilileri gönderdikleri tüm iş ilanı metinleri editörlerimiz tarafından incelendiğini bilmenizi isteriz. Aşağıda belirttiğimiz yayın yönerge, kurallarına ve/veya şartlarına uymayan tüm ilanların yayından kaldırılabileceğini belirtmek isteriz.

 

İlan yayın şartlarına uymayan ilan örnekleri, kelimeler

İş ilanı ver formunu doldurduğunuz andan itibaren tüm ilanlar editörler tarafından incelenmektedir. Aşağıda belirtilen tüm maddelerin yayınlanmayacağını, yayınlanması durumunda yayından kaldırılacağını bilmenizi isteriz.

  • Yatılı bayan, yatılı bayan eleman, seyahat engeli olmayan bayan ve buna benzer içerikli ilan metinlerine sahip ilanlar,
  • Network marketin, saadet zinciri, sigorta, maaş belirtilmeyen içerikli ilan metinlerine sahip ilanlar,
  • Ev işleri, ev işlerine yardımcı bayan, eve yardımcı bayan eleman ve buna benzer içerikli ilan metinlerine sahip ilanlar,
  • Net olarak korsan taksi, korsan ve buna benzer içerikli ilan metinlerine sahip ilanlar,
  • Evde paketleme işleri, iş karşılığında adaylardan ücret talep eden firma, kurum veya şahısların ve buna benzer içerikli ilan metinlerine sahip ilanlar,

Yukarıdaki belirtilen maddeler, durumlar değişkenlik gösterebileceği gibi güncellenebilir, değiştirilebileceğini ve çeşitli maddelerin eklenebileceğini bilmenizi isteriz. Bu durumlarla karşılaşmamak için düzenli olarak sayfamızı kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Bu ve buna benzer ilan metinlerine sahip içerikli ilanların yayınlanması durumunda, yayından kaldırılma hakkına isinizburda.com olarak sahip olduğumuzu bilmenizi isteriz. Herhangi bir ücretin ödenmesi durumunda işveren, şirket, kurumların mağdur olmaması için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Her türlü mağduriyetin giderilmesi, önlenmesi için buradayız.

 

Peki neden ilan yayın şartları var?

4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. Bu sebepten dolayı bazı sektörlerde iş imkânı sunduğunu ifade eden ancak sertifika karşılığında iş arayanlardan ücret talep eden firmalar bulunmaktadır. Yine buna benzer ve ek olarak evde iş karşılığında para kazanacağını belirten firma, şirket ya da şahısların iş arayan adaylardan iş karşılığında para topladığı belirtilmektedir. Son dönemlerde kadınlarımıza yönelik uygulanan istismarlardan ve buna benzer durumların artması sonucunda “bayan” personel arayan şirketlerin, işletmelerin, firmaların ilanları incelenmekte ve sıklıkla denetletilmektedir. İş arayan adaylarımızın daha fazla mağdur olmaması, mağduriyet yaşamaması için bu ve buna benzer ilan yayın şartları bulunmaktadır.

 

Soru, Sorun ya da önerileriniz için bizi arayın: 0216 344 02 93

4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. İsinizburda.com, iş arayanlardan kayıt ve başvuru, ücret almamaktadır

©2000 - 2022

Tüm hakları saklıdır.
Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.
Çerez politikamız için tıklayın.