musteri-temsilcisi-nedir

Müşteri Temsilcisi Nedir? Görevleri Nelerdir?

Müşteri temsilcileri, müşterilerden gelen çağrıları cevaplayan, çağrı sonrası ofis işlerini yürüten, kalite kural ve yönetmelikleri çerçevesinde çalışan, çağrı merkezi bilgisayar uygulamalarını aktif bir şekilde kullanan ve mesleki gelişim faaliyetleri yürüten kişilere verilen mesleki isimdir.

 

İçindekiler

 

 

Müşteri Temsilcileri Ne İş Yapar?

Müşteri temsilcileri genellikle çağrı merkezlerinde ya da firmaların ilgili departmanlarında yer almaktadır. Müşteri şikâyet, öneri, soru veya sorunlarını dinleyerek işletmenin hizmetlerine uygun olarak aktarımları gerçekleştirmektedirler. Gelen çağrılara yanıt vererek telefon üzerinde aktif satış yapabilirler. Çağrı merkezlerinde genellikle arama yaparak paket- hizmet satışı yapılabilmektedir.

 

Müşteri Temsilcisinde Aranan Nitelikler Nelerdir?

En çok aranan nitelik şüphesiz diksiyondur. Genellikle işletmelerin müşteri temsilcilerinde ilk aradıkları nitelik konuşma yetisini iyi kullanan kişileri tercih etmektedir.

  • Tecrübe ya da yetiştirilmek üzere kişilerin öğrenime açık olması,
  • Konuşkan ve diksiyonun akıcı olması,
  • Bilgisayar kullanımı konusunda iyi derece bilgi sahibi olması,
  • Ofis içi düzene uyum sağlayabilmek,
  • Doğru bilgiler ile çözüm odaklı yaklaşmak,
  • Gelen çağrıları iyi anlamak ve firmayı iyi temsil etmek.

 

İyi Bir Müşteri Temsilcisi Nasıl Olunur?

Üniversitelerin iletişim, işletme gibi bölümlerini okuyarak sektöre giriş yapılabilmektedir. Diğer bir yöntem ise özel eğitimlere katılarak gerekli eğitim gördükten sonra sertifika sahibi olabilir ve iş arayabilirsiniz. Geleneksel bazı yöntemlerden biri de “yetiştirilmek ve tecrübe sahibi olmak” Firmaların ilgili departmanlarında tecrübeli adayların yanında gözlemleyerek tecrübe kazanabilmenizde mümkün olacaktır.

 

Müşteri Temsilcisi Alanında Nasıl İş Bulunur?

Çağrı merkezi, müşteri temsilcisi pozisyonunda iş bulmak için sitemizdeki müşteri temsilcisi bağlantısı ziyaret ederek iş arayan firmaları üye olmadan listeleyebilirsiniz. Bu pozisyon ile alakalı yer alan birçok ilana online başvuruda bulunarak iş aramaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca arama motorlarına “müşteri temsilcisi iş ilanları” yazarak ilgili kariyer sitelerinde profil oluşturarak, firmalara CV’nizi göndererek iş arayışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.


Bu pozisyondaki açık işler için hemen bağlantıyı ziyaret ederek yeni ve güncel işlere ilk başvuranlardan biri siz olun!
https://www.isinizburda.com/musteri-temsilcisi-is-ilanlari

4904 sayılı kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır. İsinizburda.com, iş arayanlardan kayıt ve başvuru, ücret almamaktadır

©2000 - 2022

Tüm hakları saklıdır.
Sitemizi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.
Çerez politikamız için tıklayın.